köögiviljad Maitsetaimed - ürdid

Kappar

Jaga seda lehekülge või lisa järjehoidjasse

Kappariks nimetatakse Capparis spinosa, kappari põõsa õiepungasid, mis on söödavad.

Taimel on ümmargused lehed ja suured valged kuni roosakasvalged õied. Pungasid kasutatakse tihti maitsestamisel ja mõlemat nii vilja (kapparimari) kui punga marineeritakse.

Koristamiseks valmis pungad on oliivi värvi tumerohelised. Peale koristamist need soolatakse või marineeritakse soola ja äädikaga. Soolatud ja marineeritud pungasid (samuti nimetatakse lihtsalt kappar) kasutatakse tihti toitude maitsestamisel ja garneerimisel, see on tavaline koostisaine Vahemere köögis, eriti Küprose, Itaalia ja Malta köögis.

Itaalias, eriti Sitsiilias ja Lõuna-Itaalias lisatakse seda tavaliselt salatile, pasta salatile, pitsale, lihatoitudele ja pasta kastmele.

Samuti on see tuntud ka kui üks tartar kastme koostisosadest. Kapparit serveeritakse ka külmsuitsu lõhega või soolatud lõhega. Vahel lisatakse seda oliivi asemel martinile garneeringuks.

Lisaks kasutatakse Kreekas kappari lehti, mis on eriti ihaldatavad ja raskesti leitavad väljaspool Kreekat. Neid marineeritakse või keedetakse ning säilitatakse purkides koos pungadega. Taime lehed on suurepärane lisand salatites ja kalatoitudes. Kuivatatud kappari lehed on samuti kasutuses kui juuretis kõrge kvaliteediga juustu valmistamisel.

Tugev maitse, mis meenutab piprast sinep it tuleneb ensüümide toimest, mis vabanevad taimest kui see purustatakse. See reaktsioon vabastab palju pikantset metüül allüülsinepiõli, mis annab kapparile suure osa maitsest. Teine koostisaine taimes, mis annab unikaalse maitse on rutiin.

Retseptid kappariga ja seotud postitused

[display-posts tag=”kappar”]

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga