Cajun Kogukond

Cajun köök (Cajun cuisine)

Jaga seda lehekülge või lisa järjehoidjasse

Cajun köök on toiduvalmistamise stiil, mis on nimetatud prantsuse keelt rääkivate Akaadia või Cajun immigrantide järgicajun krevett kes saadeti Brittide poolt välja Kanadast LousianasseUSA-s. Seda võiks nimetada ka maalähedaseks toiduvalmistamise stiiliks kus toidu koostises domineerivad kohalikud koostisaineid ning valmistamine on lihtsakoeline. Ehtne Cajun toit on tavaliselt kolme paja toit kus üks pada on põhiroale, teine on hautatud riisile, spetsiaalselt valmistatud vorstile või mõnele mereannile ning kolmas pada sisaldab ükskõik mis köögivilja mida on kohapeal piisavalt saada. Jahavatatud cayenne ja värsket must pipart kasutatakse samuti tihti toitudes.

Aromaatne köögivili paprika, sibul ja seller on mõnede kokkade poolt nimetatud pühaks kolmainsuseks Creole ja Cajun köögis.

Cajun köök tugineb suuresti ulukilihal, tihti suitsutatuna ning koos riisi või maisiga. Cajun köögis on tunda ka Prantsuse, Indiaani, Kariibi, Hispaania, Itaalia, Portugali, Aafrika, Filipiini ja Lõuna-Aasia India köögi mõju.

Teraviljad Cajun köögis:

Küllusliku vee, kuuma ja niiske kliima tõttu saab riisi kasvatada pea igal pool sealses regioonis ning kasvab ka metsikult mõnes kohas. Riis kujunes seega valdavaks toiduaineks mida oli kerge kasvatada, varuda ja valmistada. Vanim riisiveski Ameerika Ühendriikides Conrad Rice Mill asub Uus-Ibeerias Lousianas.

Nisust küpsetati leiba.

Puu- ja köögiviljad Cajun köögis:

Liha ja mereannid Cajun köögis:

Cajun köök sisaldab mitmeid mooduseid liha valmistamiseks millest mõned on kadumas sest preagu on kättesaadavad nii külmkapp kui masstoodetud liha poes. Liha suitsutamine on jäänud üsna tavaliseks kuid kunagi tavaline kalkunist toidu valmistamine või pardikoivad (hoidistatud linnurasvas koos vürtsidega) on tänapäeval haruldased. Ulukiliha (ja jahipidamine) on siiski veel populaarsed.

Traditsioonilise metsiku lõhe asemel on Cajun köögis tänapäeval kasutuses säga (angersäga, merihunt).

Maitsestamine Cajun köögis:

Cajun retseptid ja postitused

[display-posts tag=”cajun”]

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga