Mida teha, et jaaniõhtul pakutav küpsetatud liha oleks parim, mis keegi eales söönud?
Selleks soovitame tutvuda Eesti parimate barbeque-meeskondade töövõtete ja nippidega.
Türi Pritsumeeste võistkonna liige Arvi Pitelkov soovitab maitsva roa küpsetamiseks varuda lepapuid. “Me paneme veel juurde ka märga lepapuulaastu, et liha saaks hea suitsumaitse,” avaldab ta. Hea tulematerjal on ka õunapuud ja vaarikavarred. Neid kasutades te liha maitset ei riku.
Kui ei taha liha valikuga eksida, tuleks grillile laotada kaelakarbonaadi tükid. “Kui juba barbeque, siis tasub ahju panna ikka midagi suuremat,” märgib Arvi. Kõige parem on üks korralik seakints.
Mis nipp liha valmistamisel tagab sööjate südamest tulevad aplodismendid? Arvi usub, et Türi Pritsumehed on rahva poolehoiu võitnud tänu eestlaste maitsega arvestamisele. “Kui koosviibimine on väiksema ja võõrama seltskonnaga, siis küpsetage erinevat: kana, kala, sea- ja loomaliha. Pakkuda võiksite ka grillitud köögiviljavardaid. Lükkate vardasse näiteks tomatit, kurki või suvikõrvitsat, paprikat ja šampinjone,” juhendab ta.
Maitsestamine on õueahjudes tehtavate palade puhul sama oluline kui kvaliteetne ja hea tooraine. “Maitsestamisel peab mõõtu tundma. Liha enda maitse peab ka tunda jääma, ükski maitseaine ei tohi sellest üle olla,” leiab Arvi.